Обратно към Кариери

ЕКСПЕРТ НЕАВТОМОБИЛНИ ЩЕТИ /ЛИКВИДАЦИЯ ИМУЩЕСТВЕНИ ЩЕТИ И ОТГОВОРНОСТИ/

14 януари 2022

Групама в България е застрахователно дружество, част от Groupama Assurances Mutuelles:

Групама във Франция е:

№ 1 – в Индивидуално здравно застраховане и Земеделско застраховане;

№ 2 – в Домашно имущество и Индивидуална защита;

№ 4 – в Автомобилно застраховане;

Групата Групама има:

  • 32 000 служители;
  • 12 милиона членове и клиенти;
  • Международно присъствие в 10 страни в Европа, Азия и Африка.

В България Групама е изключителен партньор на Банка ДСК по силата на дългосрочно споразумение в областта на застраховането на кредитополучатели и картодържатели, имуществено и автомобилно застраховане. Бизнесът на Групама расте с повече от 20% годишно и в контекста на развитието си търсим нов талант, който да се присъедини към нашия екип на позиция:

ОСНОВНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ:

  • Регистрира застрахователни претенции в информационната система на компанията;
  • Изисква и проверява необходимата документация при настъпило застрахователно събитие;
  • Извършва огледи, съставя описи и изготвя калкулации по застрахователни претенции;
  • Извършва цялостна преценка за основанието и размера на обезщетенията по застрахователни претенции и изготвя окончателен доклад;
  • Изготвя предложения за изплащане на обезщетения или аргументиран отказ за изплащане на застрахователно обезщетение;
  • Координира работата с вещи лица и асистиращи компании;
  • Провежда ежедневна комуникация и кореспонденция с клиенти, посредници и други структурни звена на компанията;
  • Участва в извършване на тестове при въвеждане на нови продукти или промени в информационната система във връзка с ликвидацията на щети;
  • Изготвя различни справки и анализи, свързани с дейността на отдела;
  • Съдейства при необходимост на Подписвачески отдел във връзка с оглед и оценка на риска на застраховани обекти;
  • Участва в проекти на компанията, свързани с обслужването на неавтомобилни щети и др.

ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА:

  • Висше образование;
  • Професионален опит на подобна позиция/в областта на застраховането;
  • Много добра компютърна грамотност - MS Office;
  • Активен шофьор с валидна шофьорска книжка;
  • Личностни качества: аналитично мислене, организираност и готовност за поемане на отговорност; инициативност, лоялност, отлични комуникативни умения, умения за работа в екип, умения за работа под напрежение и спазване на срокове; умение да се сменят приоритети и гъвкавост в поведението.

ПРЕДИМСТВА НА КАНДИДАТИТЕ:

  • Висше икономическо образование, Застраховане и социално дело;
  • Опит със застрахователен софтуер INSIS;
  • Опит със CRM;
  • Английски и/или френски език – работно ниво; писмено и говоримо.

КОМПАНИЯТА ВИ ПРЕДЛАГА:

  • Трудов договор, конкурентно заплащане и бонусна схема;
  • Възможност за работа от дома (Home-office policy);
  • Медицинска застраховка;
  • Мобилен телефон и план за разговори;
  • Кооперативен и приятелски екип от професионалисти;
  • Тийм билдинг програми;
  • Приятна работна атмосфера отговаряща на международните стандарти;
  • Възможност за развитие и допълнителни обучения.

Ако нашето предложение представлява интерес за Вас и смятате, че отговаряте на посочените изисквания, моля, изпратете автобиография и посочите позицията, за която кандидатствате.

Само одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Всички кандидатури се разглеждат при стриктна конфиденциалност по смисъла на ЗЗЛД.

Кандидатствай по тази обява:

Моля, добави име.
Моля, добави фамилия.
Моля, добави телефонен номер минимум 9 цифри.
Моля, добави валиден имейл адрес.
Добави файл
Не сте се съгласили да предоставите личните си данни!